Výnimočný piknik

Výnimočný piknik

Výnimočný piknik

Výnimočný piknik

Po dlhej dobe izolácie sme si konečne vyšli na výlet k Seneckým jazerám. Ako deti sme sem chodili často. V lete každý víkend. Celá rodina s rodičmi, bratom, tetou Evou, ujom Pištom, sesternicou Zuzkou a aj s ďalšími známymi.

Tieto spomienky sa mi vracajú keď myslím na detstvo. Nosili sme si so sebou jedlo, koláče, pitie a bolo nám dobre. Dnes už ľudia hľadajú stále niečo viac. A jazerá, ktoré máme pod nosom si už nevieme užiť ako kedysi.

Až teraz, keď sme boli prinútení sa izolovať od všetkých, keď som sa nestretla ani s mojou rodinou, aby sme sa navzájom neohrozovali, až teraz som si uvedomila, ako veľmi mi to chýba. Také obyčajné sedenie s blízkymi na peknom mieste, len tak na deke, bez luxusu a zbytočností.

Tak rada by som ich všetkých zobrala a strávila s nimi tento deň. A veru napiekla som asi pre všetkých, ktorí tam kedysi so mnou boli.

S mojim tatom to už nikdy nezažijem, odišiel pred pár rokmi a veľmi mi chýba. Chcela by som mu zavolať, aby šiel so mnou a ochutnal z tých výborných koláčov, ktoré som dnes pripravila… Ale nejde to už. A on ich mal tak rád! Vidím ho ako by sa potešil a s radosťou by šiel kamkoľvek. Tešil sa zo všetkého. Mal rád ľudí a život.

Nikdy nezabúdajte na to, že vzťahy najbližšími sú najdôležitejšie zo všetkého čo v živote máme. A užite si ich každý deň, lebo príde čas, kedy už to nebude možné.

Ale môj tatíčko určite sedí na obláčiku a hompáľa nohami a sleduje nás, a dáva na nás pozor tak ako to robil celý život.

A tak sme sa vybrali s kamarátkou Andreou, ktorá tiež patrí k mojim blízkym. A rozložili sme sa tak ako kedysi. S dekami, jedlom a pitím. A aj s našimi štyrmi chlpáčmi, ktorí sa aj vykúpali. Koláčiky chutili aj labutiam a kačkám a ešte aj veľa zostalo pre Andreinu mamu. Aj keď sme boli len my dve, bol to krásny deň, ktorý stál za to čakanie. A zasa po dlhej dobe som cítila slobodu a pokoj.

Tento výlet bol výnimočný, lebo bol prvý po dlhej doby a na dlho ešte zasa posledný. Ešte musíme počkať, až sa budeme môcť slobodne pohybovať bez strachu, že nás vírus niekde dostane nepripravených.

Užívajte si každú možnú chvíľu a žiadnu nepremárnite.

Recepty na všetky dobroty, ktoré sme mali na našom pikniku nájdete tu na blogu, aby ste si ich mohli aj Vy pripraviť a vychutnať so svojou rodinou a blízkymi.

Želám Vám dobrú chuť a krásne chvíle pri ich vychutnávaní. Petronela

piknik
piknik Petronela Burianová

Pridať komentár